Księgowość dla firm

BIURO RACHUNKOWO-PRAWNE ŚMIGIEL&ŚMIGIEL

Naszym zadaniem jest stałe, bieżące wsparcie właścicieli tak małych i średnich, jak również dużych przedsiębiorstw z Dąbrowy Górniczej i okolic.

Dla Klientów naszego biura rachunkowego prowadzimy kompleksowe działania w zakresie uproszczonej bądź pełnej księgowości oraz outsourcingowej obsługi działu kadr i płac. Celem zespołu biura rachunkowego Śmigiel&Śmigiel jest przede wszystkim zdjęcie z przedsiębiorców odpowiedzialności za kwestię rozliczeń z US i ZUS oraz prowadzenia księgowości, pozwalając im tym samym skupić się na rozwoju firmy i pozyskiwaniu nowych klientów, czy kontrahentów. Powierzając nam prowadzenie księgowości nasi Klienci nie muszą martwić się zarówno o prawidłowość, jak i terminowość prowadzonych przez nas działań.

Ramy współpracy z zakresu księgowości, czy obsługi kadrowo-płacowej określane są zawsze indywidualnie, by usługi świadczone przez nasze biuro rachunkowe jak najlepiej odpowiadały potrzebom danej firmy – zarówno ze względu na wybraną formę opodatkowania, jak i wielkość przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, liczbę zatrudnianych pracowników.

Działalność biura rachunkowego Śmigiel&Śmigiel skupia się przede wszystkim na obsłudze firm z pełną księgowością, jak również korzystających z dwóch najpopularniejszych form obliczania podatków – ryczałtu ewidencjonowanego bądź też Księgi Przychodów i Rozchodów.

KPiR / Ryczałt ewidencjonowany

Reprezentujemy również Klienta w Urzędzie Skarbowym oraz ZUS.

Osobom fizycznym, właścicielom spółek jawnych, cywilnych oraz partnerskich zobligowanym do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów, jak również właścicielom działalności gospodarczych, którzy zdecydowali się na formę rozliczania jaką jest ryczałt ewidencjonowany zapewniamy kompleksową pomoc w zakresie księgowości oraz analiz finansowych. W naszym biurze rachunkowym zajmujemy się prowadzeniem dokumentacji, sporządzeniem deklaracji i rozliczaniem firmy..

Księgi rachunkowe

Przeprowadzanie analiz finansowych

Przedsiębiorstwom, w których przychody za rok poprzedni przekraczają określoną w przepisach sumę, zapewniamy prowadzenie pełnej księgowości. W ramach świadczonych usług zajmujemy się zarówno prowadzeniem ksiąg rachunkowych i ewidencji, sporządzaniem sprawozdań i deklaracji, jak również reprezentowaniem Klientów w ZUS i US. Nasze biuro rachunkowe zapewnia ponadto profesjonalne doradztwo oraz przeprowadzanie analiz finansowych na życzenie Klienta. Dokładamy wszelkich starań, by kompleksowo wspierać zgłaszające się do nas podmioty gospodarcze.

Deklaracje PCC-3(5) – podatek od czynności cywilnoprawnych:

Zawarcie umowy bez obecności notariusza, której przedmiotem jest rzecz lub prawa majątkowe, a od której nie jest pobierany VAT, wiążą się z koniecznością uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.

Obsługa Kadrowo-Płacowa

Pracodawcom chcącym zaoszczędzić czas, ale i koszty związane z koniecznością zakupu i aktualizacji oprogramowania do wyliczania listy płac oraz zatrudnienia dodatkowych osób zajmujących się obsługą kadrowo-płacową proponujemy nasze usługi payrollowe. Nasze biuro rachunkowe zajmuje się zarówno naliczaniem wynagrodzeń, prowadzeniem akt osobowych, sporządzeniem i składaniem za Klienta deklaracji i zgłoszeń w ZUS, PIP oraz Sanepidzie, jak również przygotowywaniem umów o pracę. Zapewniamy poufność i wysoki poziom usług.